Posted on

Grims un matu sakārtojums līgavām

Ļoti svarīga lieta, par ko jāatceras katrai topošajai līgavai ir neatstāt matu sakārtojuma izvēli uz pēdējo brīdi – snabblån. Tā pat arī izvēloties kleitu ir svarīgi saprast, kāds grims un matu sakārtojums piestāvēs. Laicīgi ir jāsaprot kāds matu sakārtojums piestāvēs un ļaus justies īpašai savā svarīgajā dienā.

Ir iespēja izvēlēties pēc citu līgavu tendencēm. Līgavām bieži patīk izvēlēties visu naturālu, nepārspīlētas krāsas nu dabiskus toņus. Pašlaik modē ir viss naturālais – naturāla stila grims kā ikdienā. Vīrietis uz jautājumu: ”Kas jums vislabāk patīk savā sievietē?” atbild sekojoši- izteiksmīgās lūpas, lielas acis, sārtie vaigi vai biezās uzacis. Tā pat arī naturālā tipa sievietes izvēlēsies izcelt kādu savu īpašību. Vaigus vai lūpas izcels vairāk nekā pārējo seju. Tomēr vajadzētu piedomāt arī par acu līniju. Nedaudz izteiksmīgākām acīm ir iespēja izmantot mākslīgās skropstas, tās nepārspīlējot. Ar šādu paņēmienu var sniegt pilnīgi dabīgi skaistu skatienu.

Pašlaik modē ienāk balerīnu tipa līgavas, kas ir izteikts ne tikai augtās klases tendencēs, bet arī redzams kāzu tendencēs. Ja līgava jūtas droši un vēlas eksperimentēt, tad viens no trendiem modē pašlaik ir pilnīgi baltas acu ēnas ar baltu laineri. Ja līgava izvēlas šādu stilu, tad pavisam noteikti piestāvēs balerīnas tipa cope un balti matu aksesuāri. Jāatdzīst, ka līgavas, kuras izvēlās šo stilu ir ļoti drosmīgas, jo šis stils Latvijas modē nav plaši izplatīts, bet noteikti ar laiku kļūs pieņemamāks.

Pēdējos gados līgavas izvēlās boho stilu, kas nozīmē, ka tiks izmantotas daudz mežģīnes un kontrasti, kas sastāv no košām lūpām, kā arī nedaudz nevīžīgām matu cirtām. Toties, ja izvēlas perfekti nostrādātus matu sakārtojumus, tad šis stils noteikti atbildīs vairāk glamūram. Tā pat šī stila raksturīgākās iezīmes ir tumšas vai citas krāsas lūpas, kas noteikti piestāvēs tumšo matu īpašniecēm. Ja izvēlas šo stilu, tad acu ēnas, noteikti, var izvēlēties drūmajos zemes toņos.

Bieži vien līgavas nevar izlemt cik košu vai naturālu grimu izvēlēties. Vislabāk izvēlēties tik košu grimu, kurā pati līgava varēs justies ērti. Noteikti kāzu diena nav tā diena, kad sevi padarīt īpaši svešu. Toties jāpiekrīt domai, ka, jo lielākas svinības, jo košāks grims jāizvēlas. Ja kāzu viesu skaits pārsniedz 100 cilvēku skaitu, līgavai jāpiedomā par izteiksmīgām skropstām un acu līniju. Jāmēģina nedaudz izcelties no visiem viesiem. Tik ļoti lielas kāzas nozīmē to, ka līgavai jāpadomā par skatuves grimu, jo tā būs kā uz savas mazās skatuves visu cilvēku vidū.

Lai izvēlētos matu sakārtojumu, frizierim jāpastāsta par savu stilu, kleitas izskatu un nodomiem. Frizieris noteikti palīdzēs izvēlēties kādu matu sakārtojumu balstoties un jūsu sajūtām. Lai gan pasaulē plīvuri un kroņi kļūst mazāk pieprasīti, Latvijā pēdējos gados te savu popularitāti nav zaudējuši. Tiek izmantoti visdažādākie ziedu kroņi, vainagi un plīvuri. Vasaras sezonā lieliska iespēja ir matos ielikt ziedus, kas piešķirs matu sakārtojumam īpašu sajūtu. Jāpiekrīt, ka līgavas matu sakārtojums ir ļoti atkarīgs no kleitas izvēles. Sievietes ar īsiem vai vidēji gariem matiem bieži vēlas tos savākt kopā, vai arī ar sprādzēm piestiprināt liekos matus. Šādā veidā mati tiek padarīti kuplāki un ir lielāka iespēja variēt ar frizūrām. Toties garo matu īpašnieces visbiežāk tos atstāj vaļā, sapin lielā bizē vai arī atsprauž uz vienu vai otru sānu.