Posted on

Kāzas pēc vēdiskajām tradīcijām

Kā jau zināms, kāzas apkārt pa pasauli tiek svinētas visdažādākajos veidos. Atšķirīgām reliģijām ir savs noteikts veids, kā svinēt divu cilvēku mīlestību. Tā pat arī kāzu tradīcijas katrā kultūrā var būt dažādas. Atšķiras ne tikai tradīcijas, bet arī pāra doma, kādēļ cilvēks vēlas precēt savu mīļoto. Mums Eiropā kāzas ir zināmas ar gredzenu apmaiņu, ceremoniju baznīcā un viesu izklaidēšanu vēlāk. Toties vienas no krāšņākajām kāzām un laulību ceremonijām ir cilvēkiem, kas piekopj vēdiskās tradīcijas. Tā atšķiras ar to pašu ceremoniju, kas ir rituāls vairāku stundu garumā. Kaut gan vēdiskās kāzas ļoti krasi atšķiras no mums tik labi pazīstamajām kāzām, tomēr šie cilvēki arī svin savu mīlestību un vēlas to parādīt Dieva priekšā (vairāk lasiet -> http://www.mcredit.mx/prestamos-en-linea/).

Vissvarīgākā daļa no vēdisko kāzu ceremonijas ir uguns ceremonija. Uguns ceremonijas laikā pāris viens otram dod solījumus. Ceremonija notiek blakus uguns avotam. Tā kā uguns simbolizē Dieva enerģiju, tad jaunlaulātie tic, ka Dievs ir ceremonijas liecinieks. Šī ir īpaša un svarīga ceremonija jaunlaulāto dzīvē un tā ilgst aptuveni 3 stundu garumā. Šī ceremonija ir jāizplāno nedaudz vairāk un ātrāk, nekā tradicionālajās kāzās, kā mums ir pieņemts. Tā pat arī datums un laiks tiek aprēķināts tā, lai tas būtu labvēlīgākais šim notikumam. Ir ļoti svarīgi rīkot kāzu ceremoniju tieši īstajā laikā, kad tas tiek izrēķināts.

Līgavainis un līgava kāzām gatavojas atsevišķi, kā ir pieņemts vēdiskajā kultūrā. Līgava parasti laiku pavada viena vai ar draudzenēm/ģimeni un tiek apgleznota ar hennas zīmējumiem, sagatavota kāzu rituālam. Kad rituāls ir sācies, pirmais ierodas līgavainis, un to sagaida līgavas vecāki, tādā veidā simboliski uzņemot savā ģimenē savas meitas līgavaini. Vēlāk ierodas pati līgava draudzeņu pavadībā. Kad līgava atnāk, viņas seja vēl ir apsegta ar kādu audumu buro. Izrādot cieņu savam līgavainim, līgava ap savu līgavaini ir jāapiet apkārt 7 reizes. Šis arī ir laiks, kad līgava var pārdomāt savu lēmumu, vai kļūt par sievu tieši šim cilvēkam. Parasti līgavas jau skaidri zina, ka vēlas precēties ar šo cilvēku, bet tā ir pieņemts vēdiskajās tradīcijās. Pēc tam norisinās ceremonija vairāku stundu garumā, kas arī viesiem, kas to piedzīvo pirmo reizi šķiet skaista un unikāla. Ceremonija nav garlaicīga, jo visu laiku kaut kas notiek. Vēdiskās tradīcijas kāzu ilgums var atšķirties. Citi izvēlās to izbaudīt nedēļu, bet citi nolemj ceremoniju izpildīt dažās stundās. Toties ja to izvēlās izpildīt dažās stundās, tā ir ļoti piesātināta ceremonija un neliks viesiem garlaikoties. Arī viesiem šī ceremonija nav garlaicīga, jo tā ir krāšņa un piesātināta, ir iespēja redzēt ko jaunu. Viena no skaistākajām ceremonijas daļām ir tad, kad līgavainis novieto savu roku uz līgavas sirds un dod viņai solījumu.

Vēdiskajās kāzās ir cipars 7, kas ļoti labi tās raksturo. Piemēram, jaunajam pārim ir jānoiet kopā viņu pirmie 7 soļi, kas simbolizē pāra draudzību uz visu atlikušo dzīvi. Pēc pirmajiem noietajiem soļiem tiek paziņots, ka jaunie cilvēki ir kļuvuši par vīru un sievu. Šajā brīdī pāris saņem apsveikumus no viesiem. Vēdiskajā kāzu tradīcijā ir svarīga ziedošanās un kalpošana vienam otram, tādēļ ceremonijā ir daļa, kad pāris pasniedz otram cilvēkam dāvanas. Pēc ceremonijas pāris parasti viesiem pasniedz mielastu un saldumus. Tā kā šī ceremonija ir tik koša, būs grūti to aizmirst.