Posted on

Kāzu kūkas izvēle (2. daļa)

Viena no pagājušā gada kāzu kūku tendencēm ir “naked cakes”, jeb kūkas, kuras ir bez glazējuma. Šīs kūkas bez glazējuma savu popularitāti ir saglabājušas arī šogad un palikušas pat pieprasītākas. Tas izpaužas tā, ka kūkas malas netiek noziestas ar krēmu, bet parāda, no kā kūka sastāv, ir iespēja redzēt kāds krēms un biskvīts ir izmantots. Ir iespēja arī izveidot mazas kūciņas bez glazējuma, kas atvieglos griešanu un viesiem būs interesantāk. Jāpiekrīt, ka Latvijā popularitāti ir pazaudējušas biezā biskvīta kūkas, kuras bija ļoti pieprasītas senāk. Toties nevajag šo tendenci novērtēt par zemu. Šādas kūkas ir ne vien garšīgas, bet arī izskatās vizuāli garšīgas un skaista. Šis ir vēl viens veids, kā var pamatīgi ietaupīt, jo nepieciešams mazāk izejmateriālu un malas nav jādekorē. Tā pat arī šādu kūku izveide aizņem daudz mazāk laika, nekā visu dekorāciju veidošana un piestiprināšana.

Jāsaprot, ka kāzu kūkas nozīme ir lielākoties simboliska. Kad izvēlās kūku, jāizdomā cik liela tā vajadzīga, izvērtējot cik viesi ieradīsies. Jums noteikti nav jāpanāk, lai viesi pārēstos no kūkas, jo tas sadārdzinās jūsu izmaksas un noteikti nemaz nav vajadzīgs. Viesi nākamajā rītā jums pateiksies, ka nebija pieejams trešais kūkas gabaliņš. Šī kūka ir simboliska, bet ja kāzās paredzēti vairāki kārumnieki un saldumu mīļotāji, tad papildus noderēs kāds saldumu galdiņš ar dažādiem desertiem. Viens no veidiem, kā ietaupīt ir izvēlēties pareizo izmēru, jo, ja lielāka kūka, tad dārgāka tā būs. Rūpīgi jāizvērtē, vai pasūtītais daudzums nebūs pārāk liels. Ir iespēja arī konsultēties ar konditoriem, jo viņi ir pieredzējuši un zina, cik aptuveni liela kūka nepieciešama uz attiecīgo cilvēku skaitu. Tā pat, lai ietaupītu uz kūkas izmēru, t ir iespējams servēt ar mazākiem gabaliņiem vai kopā ar kādu saldējumu vai svaigām ogām.

Lieliska iespēja jums pavērsies, ja jums ir radoši draugi un radinieki, jo, iespējams, ka kāds no jūsu paziņām māk gatavot kūku. Ja jums ir paveicies, tad noteikti ir jāmēģina sarunāt ar draudzenēm, lai katra uztaisa savu kūku un jāpārliecinās, ka tās būs dažādas. Beigās prieks būs ne tikai jums, bet arī draugiem, jo šī ir radoša ideja, no kuras visi ir ieguvēji. Noteikti būs vēl viens iemesls, kādēļ visi atcerēsies jūsu kāzas, jo šis ir neierasts un radošs veids, kā pasniegt kūku viesiem. It īpaši būs iespēja izdabāt visiem viesiem, jo kūkas būs dažādas un katram būs iespēja atrast savu iecienītāko kūku.

Nākamais solis, ar kuru jūs sastapsieties būs kūkas nogādāšana uz kāzu svinību vietu un tās uzglabāšana tur. Tad, kad kūka ir pasūtīta, nākamais ir jāpārliecinās un jānoskaidro kādā veidā kūka tiks transportēta uz nepieciešamo vietu. Iespējams, ka ietaupīt vislabāk būs pašiem vest kūku, toties ļoti jāapsver šāda ideja, jo tā noteikti nebūs vislabākā. Šis ir izaicinājums, ar kuru sastopas visi pāri un arī pasākuma organizatori. Organizatori iesaka pārim kūkas transportēšanu uzticēt pašam kūkas ražotājam, kas ir profesionālis un viņam pieredze ir lielāka. Tā pat arī noteikti jānoslēdz līgums par to, ka ražotājs uzņemas atbildību par kūku, līdz tā tiek piegādāta pasūtītājam. Toties kūkas vešanas laiku vajadzētu maksimāli pietuvināt kūkas pasniegšanas laikam. Bet ja tādas iespējas nav un kūka tiek vesta agrāk, noteikti jāpārliecinās, vai kūku ir kur uzglabāt.