Posted on

Kāzu kūkas izvēle

Noteikti, ka visdārgākā kūka, kuru jūs ēdīsiet savā dzīvē būs jūsu kāzu kūka. Šoreiz runa nav par kūkas cenu, bet gan par kūkas piederību un sajūtām. Šī ir izveidojusies par labu tradīciju, kas ap pusnakti saved visus svinību viesus vienā vietā, lai baudītu svētku kūku un atpūstos pirms nakts izklaidēm. Kūka arī ir svarīga kāzu sastāvdaļa, jo vienmēr svētkos mēs ēdam kūkas un kas gan būs jūsu lielākie dzīves svētki bez kūkas. Protams, visbiežāk, ja kūkas nosaukums ir kāzu kūka, tad tā būs nedaudz dārgāka, un šis nosaukums kūkai piešķir papildus uzcenojumu, nekā citām kūkām. Mūsdienās reti kuras kāzas ir iedomājamas bez lielās svētku kūkas griešanas. Tādēļ arī jāievēro daži padomi, lai nedaudz samazinātu kāzu izmaksas uz kūkas rēķina. Jo kāzu budžets jau tā ir liels un jāmeklē veidi, kā varētu samazināt izmaksas.

Viens no veidiem, kā samazināt izmaksas būs kāzu kūku pasūtīt laicīgi un izlaist kūku degustāciju. Ar pasūtīšanu nevajadzētu kavēties, jo par to būtu jāsāk domāt laikus, lai beigās nepaliek bez svētku kūkas. Ja padomā kas sarežģītāks, tad jau laicīgi ar pavāriem jāsarunā viss nepieciešamais. Laicīgi kāzu kūka jāierēķina kāzu budžetā un jāatrod konditors, kurš šo brīnumu veidos. Ja konditors jau ir atrasts, tad pēdējā lieta, par ko ir jāuzraucas, ir kūkas izvēle. Kaut gan kūku degustācija ir populāra nodarbe gan Latvijā, gan visur pasaulē, toties, ja budžets ir mazs, no tā var arī atteikties. Toties ja nav nekādu ideju kūkas izskatam un garšai, tad noteikti var piedalīties šādā pasākumā, kas ļaus vēl iegūt jaunas sajūtas ar kāzu noskaņu. Bet ja ir iespēja šo pasākumu izlaist, tas noteikti ir ieteicams. Šis pakalpojums ir maksas un parasti gala summa tiek sarēķināta kopā ar kūkas izmaksām. Lai ietaupītu no degustācijas var izvairīties un mēģināt pasūtīt kādu pārbaudītu recepti, vai kūku, kas jums abiem garšo.

Ja esat izvēlējušies kādu sarežģītu rotājumu vai dekorāciju, tas viss noteikti sadārdzinās visu procesu. Piemēram, lai aizvietotu cukura mastiku, tās vietā var ievietot dzīvās puķes. Konditori kūkas cenu parasti aprēķina beigās, balstoties gan uz izmaksām, gan uz to, cik laikietilpīgs ir šis process. Lai ietaupītu un samazinātu laiku, kuru jāpavada kūkas veidošanai, ir iespēja cukura mastikas ziedus, figūriņas no marcipāna vai citas dekorācijas aizstāt ar dabīgiem materiāliem vai vieglākām dekorācijām, kas visu nesadārdzinās. Pirmais noteikums, ja vēlaties ietaupīt, tad kūku veidot vienkāršu un bez sarežģītiem objektiem. Protams, ka tas nenozīmē, ka kūka jāizvēlas vienkārša un neglīta. Var panākt to pašu sajūsmu arī ar vienkāršiem rotājumiem. Ja izvēlaties marcipāna figūriņas vai cukura mastikas ziedus, tad tas aizņems ļoti daudz laika un jums būs jāmeklē kāds profesionālis, kas to māk izveidot kvalitatīvi, toties ar dzīvajiem ziediem ir daudz vienkāršāk. Un droši var teikt, ka arī dzīvie ziedi pēdējos gados ir daudz vairāk pieprasīti un kļūst aizvien populārāki kā mūsdienu kāzu aksesuāri gan uz kūkas, gan līgavas matos vai dekorācijās. It īpaši vasarā tie ir pieejami un daži no ziediem ir ēdami, par ko nebūs jāsatraucas. Arī ziemā, lai iegūtu kādu vasarīgu noskaņu plaši pieprasīti ir ziedu rotājumi un kūkām. Svarīgi piebilst, ka šis ir variants, kas noteikti samazinās gala izmaksas.

Nobeigums nākamajā rakstā.