Posted on

Kāzu plānošana

Kad beidzot sieviete ir sagaidījusi savu saderināšanās gredzenu, nu ir laiks lielajam notikumam – kāzu plānošanai. Neatkarīgi vai ieplānotas lielas, vai mazas kāzas, jebkurām ir nepieciešama plānošana un šī ir atbildīgākā kāzu sastāvdaļa.

Šī lielā notikuma plānošana aizņem vairāk laika, nekā sākumā tika plānots, tādēļ tas jau jāsāk darīt laicīgi. Svarīgi apzināties, ka kāzu plānošana var aizņemt 12 mēnešus vai pat ilgāk. Ja laiks līdz kāzām vēl nav noteikts un ir vēlme visu izdarīt bez steigas, tad noteikti kāzu plānošanai būs jāatvēl gads. Pēc saderināšanās ballītes sākas kāzu plānošana un šis ir ļoti darbīgs laiks gan topošās līgavas, gan līgavaiņa ziņā. Jau gadu iepriekš ir vēlams saprast savu kāzu stilu un tēmu, kā arī jānoskaidro vai kāzas plānotas lielas, vai mazas un protams jāapzinās savs budžets. Arī gadu pirms kāzām ir jāsāk meklēt kāzu vieta un tā ir jārezervē laicīgi. Tā pat ir arī ar pakalpojumu sniedzējiem, kas varētu būt iesaistīts- fotogrāfs, pasākuma organizators, dekorētājs, ēdinātāji utt. Ja šis viss ir izdarīts, tad tikai tad var sākt plānot sīkumus kā izvietojumu, dekorācijas, ielūgumi un citi darbi.

Ja līdz kāzām palikuši vien 10 mēneši, šis ir laiks, kad vislabāk sākt plānot viesu sarakstu, ielūgumu izskatu un pārējos darbus ar viesu uzlūgšanu. Šis arī ir laiks, kad jāpaspēj nopirkt kāzu kleita līgavai un uzvalks līgavainim. Ja ir plānots kāzu kleitu šūt, tad tam vajadzīgs nedaudz vairāk laika, ar ko arī ir jārēķinās.

Pus gadu pirms lielā notikuma jāsāk plānot laulību ceremonijas vieta. Ja pāris nolēmis precēties baznīcā, tad kādi dokumenti nepieciešami, lai tas būtu iespējams un kuru baznīcu izvēlēties. Šis arī ir laiks, kad viesiem vajadzētu izsūtīt ielūgumus, lai tie spētu laicīgi atzīmēt datumu savos kalendāros. Ielūgumā jānorāda vieta, laiks un plānotās vietas, kur apstāties fotografēšanās pauzēm. Arī ieplānotās procedūras, saloni un matu stilisti ir laicīgi jāaizrunā un šis būtu vispiemērotākais laiks tieši tam.

4 vai 5 mēneši līdz kāzām jau ir pavisam mazs laiks, tādēļ šis ir laiks, lai izvēlētos laulību gredzenus. Šajā laika posmā arī būtu vēlams arī apkopot sarakstu ar lietām, kuras paredzēts izīrēt. Kā piemēram galdi, krēsli, galdauti un citas lietas. Arī satikšanās ar floristu un ziedu pasūtīšana izrotāšanai, līgavas pušķim nebūtu jāatstāj uz vēlāku laiku. Tā pat arī laicīgi jāpasūta kāzu torte, auto vai kāds cits transportlīdzeklis, ja tāds ir ieplānots.

2 vai 3 mēnešus pirms kāzām ir vēlreiz jāpielaiko kleita, jāatrod piemērotākās kurpes un aksesuāri šim pasākumam. Tā pat arī šajā laikā ir vēlams apstiprināt kāzu ēdienkarti. Jāpārskata kādi viesi ir atteikušies, un kādi ieradīsies.

Ja kāzas jau ir viena mēneša attālumā, tad ir vēlreiz jāpārzvana visiem pakalpojuma devējiem, ja tas jau nav izdarīts. Jāpārliecinās, vai viss ir spēkā un nekas nav atteikts. Tā pat arī jāsazinās ar fotogrāfu, jāizstāsta kāzu plāns un jānodrošina tam transports, ja viņam tāda nav. Kopā ar kāzu plānotāju ir jāiziet cari viesu sarakstam, vakara scenārijam. Vēlreiz jāsazinās ar grima mākslinieku, frizieri, lai noskaidrotu, ka viss vēl aizvien ir spēkā. No šīs dienas jāsāk izdarīt visi sīkumi, kā izgludināt kleitu, sagatavot tērpu otrajai dienai, izdomāt kādu kosmētiku līdzi jāņem un jāparūpējas par vismaz diviem apavu pāriem.