Posted on

Kāzu svinību vakara daļa

Ir teiciens, kurš plānojot kāzu vakara daļu ļoti labi iederas – kas par daudz, tas par skādi. Tomēr daudzi pāri plānojot kāzas paliek pie jautājuma, kā plānot vakara daļu, lai tajā būtu brīva atmosfēra un nekas nebūtu nepiespiests.

Tradicionāli scenārijs nosaka, ka pirmais ir šampanieša tosts ar viesiem, tad seko nelielas uzkodas un kopīga fotografēšanās. Toties, ja tiek plānotas lielas kāzas, tad tas var aizņemt ļoti daudz laika. Vienmēr katrs viesis vēlas nobildēties kopā ar līgavu un līgavaini, kas ir ļoti laikietilpīgi. Svarīgi ir laicīgi sazināties ar fotogrāfu un noskaidrot, kad vislabāk organizēt kopīgo fotografēšanos. Pēdējā laikā fotogrāfi un jaunai pāris izlemj, ka pēc ceremonijas ir tikai viesu un pāra kopbilde, kā arī bildes ar ģimenes locekļiem, kas nepaliek uz vakara svinīgo daļu. Toties fotogrāfijas ar pārējiem viesiem tiek uzņemtas vakara gaitā, tādā veidā neaizņemot tik daudz laika un fotogrāfijas padarot interesantākas. Toties ja izvēlas šādu kāzu scenāriju, tad ir nepieciešams kāzu vakara vadītājs, kurš vakara gaitā viesiem atgādina par iespēju nofotografēties ar jaunlaulāto pāri.

Kā pierasts, kāzu svinību vakara daļa sākas ar vakariņām, kuru laikā tiek organizētas nelielas aktivitātes, lai iepazīstinātu viesus, ja tie jau nav pazīstami. Protams šis arī ir laiks, kad tiek saukti tosti, notiek saviesīgas runas un veikti uzsaucieni jaunajam pārim.

Visa vakara saviesīgā daļa, tā pat arī vakariņu laiks ir laicīgi jāsaplāno. Jāinformē vadītājs par aptuveno laiku, kas tiks pavadīts pie vakariņām, kāds būs laiks starp vakariņu kārtām utt., lai vadītājs laicīgi varētu saprast kādas aktivitātes ieplānot. Protams, laicīgi jāizdomā kādas aktivitātes rīkot un ne visas ir jāizmanto, bet noteikti kādu vajadzētu atstāt rezervē. Noteikti viesi jāinformē par to, ka ir iespēja sazināties ar vakara vadītāju, lai laicīgi pieteiktu savu apsveikumu vai kādu priekšnesumu. Tādā veidā ir iespēja saprast, cik aptuveni laika tas aizņems un noskaidrot kad viesi vēlas sniegt savus apsveikumus. Tomēr j viesi nav sazinājušies ar vadītāju pirms kāzām, aizvien ir iespēja to izdarīt vakara gaitā, pabrīdinot par saviem nodomiem. Tādā veidā vadītājam būs iespēja pieteikt viesus un būs gatavs notiekošajam. Bieži vien viesi ir ieplānojuši kādu aktivitāti vai spēli, kura visu vakaru par paildzināt pat par vairākām stundām. Tieši tādēļ ir lūgums sazināties ar kādu iesaistīto un informēt par notiekošo.

Pēc vakariņām un aktivitātēm seko jaunā pāra pirmā deja, ja tā pāris ir nolēmis. Pēc dejas mūziķi sāk spēlēt mūziku, kas turpinās visu nakti. Katram pārim ir sava fantāzija par vakara noslēgumu, bet visbiežāk pāri izvēlas mičošanu, kas atšķiras no visa vakara, jo mičošana ir klusāka un mierīgāka. Visprātīgākais laiks to organizēt ir ap plkst. 11, jo tad viesi vēl nav piekusuši. Toties pēc mičošanas var griezt kūku un pēc kūkas viesi, kas nedodas gulēt, var dejot līdz pat rītam.

Viss vakars jau laicīgi jāsaplāno, jo fotogrāfs, noteikti, vēlēsies jauno pāri fotografēt divatā. Kaut tās būtu tikai 15 min, ar šo laiku ir jārēķinās un tas jāsaskaņo gan ar fotogrāfu, gan vakara organizatoru. Tāpat arī jaunais pāris vēlas pabūt divatā, noskaņoties mičošanai vai kādai citai aktivitātei, kas arī, noteikti, jāierēķina scenārijā. Tāpat arī viesi, noteikti, ir ieplānojuši līgavas zagšanu, kas aizņem noteiktu laiku.