Posted on

Kāzu svinību vietas izvēle

Viens no svarīgākajiem kāzu aspektiem ir vietas izvēle. Jau laicīgi pāri, kuri plāno savas kāzas, sāk izvēlēties atbilstošāko vietu. Pirms galējā lēmuma pieņemšanas pāriem jāapsver daudz ļoti nozīmīgu lietu un sīkumu, jo katra mazākā detaļa, kura pašlaik šķiet sīkums, var izrādīties diezgan svarīga. Kā līgavas, tā arī līgavaiņi ir iztēlojušies savu perfekto kādu dienu un kāzu svinību vietu. Bet jāsaprot, ka neviena vieta nebūs perfekta. Katrai vietai ir savi plusi un savi mīnusi. Attiecīgi arī jārēķinās ar iesaistītajām personām kā fotogrāfu vai dekorētāju.

Svarīgi ir apzināties, ka ceremonijas vietai ir jābūt maksimums 1-1,5 stundas brauciena attālumā, tādēļ šis aspekts rada ierobežojumus. Izvēloties vietu kas ir 2 vai 3 stundu brauciena attālumā nogurdinās gan viesus, gan arī pašus jaunlaulātos.

Nākamā svarīgā lieta, kurai jāpievērš liela uzmanība ir vietas plašums. Svarīgi izvēlēties vietu atbilstoši viesu skaitam. Lai tā nav par mazu, vai arī pa lielu. Jāizvērtē, vai zāle būs pietiekoši liela, vai būs vieta, kur izvietot visus galdus un vai ir vieta mūziķim, ja tāds ir iecerēts. Tāpat arī jāsaprot, vai zāle, kurā notiks dejas un mūziķi spēlēs, vai tā nebūs pa skaļu un vai viesiem būs iespēja sarunāties.

Vietas izvēle arī ir atkarīga no kāzu ilguma. Ja pāris ir iecerējis rīkot divu dienu kāzas, tad, protams, jāmeklē vieta ar nakšņošanas iespējām. Jāsaprot, ka Latvijā nav tik daudz vietu, kur viesu nams spēj izguldīt lielu skaitu viesu, un laicīgi jāmeklē ceremonijai vistuvāk esošais viesu nams ar šādu iespēju. Ir ģimenes ar maziem bēriem un jānodrošina cilvēkiem komfortabli apstākļi, ģimenēm piešķirot atsevišķus numuriņus, vai jāpārliecinās, ka cilvēki būs komfortabli, ja nāksies dalīt numuriņu ar kādu citu. Visbiežāk tas attiecas uz ārvalstu viesiem, noteikti sākumā tie jāpabrīdina par šādu situāciju.

Ja vieta, kuru jūs vēlaties nodrošina ēdināšanu, tad noteikti jāpārliecinās vai pasniegtas ēdiens jūs apmierina un ēdienkartes piedāvājums jums sniedz vairākas iespējas. Jāpārliecinās par ēdināšanas stilu, līmeni, kā arī par apkalpošanas kvalitāti.

Izvēloties vietu, kur norisināsies svinības, noteikti ir jāpievērš liela uzmanība vietas apkārtnei. Vai tā ir sakopta, atbilst jūsu iecerēm un nodomiem. Jāpārliecinās, vai ir vieta, kur novietot viesu automašīnas. Ja kāzās būs daudz bērnu, tad jānoskaidro vai tuvumā atrodas kāds ūdens avots, lai laicīgi par to pabrīdinātu bērnu vecākus. Jāizpēta kāds ir ceļš līdz svinību vietai un vai to ir viegli atrast.

Lieta, ko pāri parasti aizmirst noskaidrot ir papildus izmaksas. Vai vietas īres maksā ietilpst viss, kas vajadzīgs, vai ir papildus jāmaksā, ja tiek izmantota pirts, ja tāda ir pieejama, vai kādas āra aktivitātes, trauki puķu novietošanai utt. Noteikti ir jāizjautā par papildus izmaksām, citādāk pēc svinībām jūs varat būt neapmierināts par tik lielu summu, kura iepriekš tika nosaukta zemāka. Jāpārliecinās, vai pagalma izmantošana, mēbeļu un citu lietu izmantošana neprasīt papildus izmaksas.

Budžets noteikti ir viena no svarīgākajām lietām, pēc kā pāri plāto kāzu atrašanās vietu. Jāapzinās, ka pārsniedzot vietas budžetu, nāksies samazināt kam citam paredzēto budžetu. Jāsaprot, cik ļoti nepieciešams dekorēt telpas, jo dažas telpas pašas par sevi ir estētiskas un nav nepieciešamība tās dekorēt. Toties jāuzmanās ar dekorācijām, jo, iespējams, plānotās dekorācijas neiederēsies plānotajā vietā, jo ēkai ir citādāks stils. Tādēļ meklējot savu svinību vietu ir svarīgi saprast aptuveno kāzu stilu.