Posted on

Netradicionālas laulību ceremonijas vietas

Laikam ejot mainās arī kāzu ceremonijas un parādās aizvien vairāk pāru, kas savas kāzas vēlas svinēt netradicionāli vai oriģinālā vietā. Pirms dažiem gadiem laulības kādā vietā, kas nav baznīca, šķita kas eksotisks, bet nu jau tas ir pierasts un visi saprot pāra izvēli. Vairāki pāri izvēlas kāzas brīvā dabā, kādā sev mīļā vietā vai jūras krastā. Toties ja pāris vēlas savas kāzas netradicionālas, tad jādomā ārpus tradicionālām robežām.

Vieta, kur daudzas sievietes vēlētos savu skaistāko dienu pavadīt ir mežs, pļava vai kāds ābeļdārzs. Ja pāris ir nolēmis kāzu ceremoniju rīkot ārpus pilsētas, tad Latvijā ir daudz skaistu vietu, kur savu domu arī realizēt. Sākumā iedomājoties par kāzām dabā, cilvēki domā par jūras krastu, bet pēdējā laikā pāri izvēlas savu kāzu ceremoniju rīkot tieši dziļā mežā, skaistās pļavās vai pat kokaudzētavās. Šī ideja Latvijā arī ir viegli īstenojama, jo Latvijā ir ļoti brīnišķīga daba un likums to atļauj. Ja dota iespēja, tad tā jāizmanto. Pārim ir dota iespēja dekorēt kā vien sirds vēlas. Ir iespēja meža vidū salikt baltus dīvānus, rotājumus un apvienojot dabas skaistumu ar cilvēka vajadzībām. Toties rīkojot kāzas dabā ir jāapsver visi pieļaujamie riski.

Lieliska vieta, kur svinēt savu mīlestību ir gan uz, gan zem ūdens. Latvija ar skaistajām upēm, zilajiem ezeriem ir ļoti piemērota šādam nolūkam. Ir iespēja laulāties gan jūras, gan arī skaistas upes krastos, kur paveras dabas varenums un krāšņums. Pāriem ir iespēja realizēt savas trakākās idejas. Tas var būt uz kāda plosta ezerā vai upē, uz kuru viesiem jāierodas ar laivu palīdzību. Ceremonija arī var notikt ūdenī, bet tad viss sīki jāizplāno, jo no juridiskā viedokļa tas varētu būt diezgan sarežģīti. Ja kāzas ir iecerētas ziemā, tad pāris var apsvērt domu par laulībām uz aizsaluša ezera. Toties jārēķinās ar Latvijas nepastāvīgajiem laikapstākļiem.

Tā pat arī pēdējā laikā jaunie pāri laulības izvēlas noslēgt kādā neierastā dienas laikā. Piemēram, ja laulības iecerētas īpaši netradicionālas, tad precēties var arī jūras krastā saullēkta laikā. Vai arī gredzenus var mīt meža vidū nakts melnumā, kur tumsu ieskauj laternu gaisma un svecītes viesiem. Tā pat arī pledi viesiem un tiks iegūta īstā noskaņa. Kaut gan, ja kāzas iecerētas tradicionālas, bet pāris vēlas kādu dzirkstelīti, tad baznīca sveču gaismā un tumsā sniegs īpašu noskaņu.

Ja jaunajam pārim ir kāda kopīga vieta, kas ir ļoti svarīga, tad kāzas tieši šajā vietā piešķirs intīmu noskaņu. Tas varētu būt lauks, kurā abi pirmo reizi viens otru noskūpstīja, baznīca, kur savulaik laulājušies viņu vecāki vai vecvecāki. Tāpat arī iespēja aprecēties ģimenes pagalmā, siena laukā vai upes krastā, kur pirmo reizi atzinās mīlestībā. Tā pat arī simboliski var precēties kādas augstskolas pagalmā, kur pāris iepazinies.

Ja pāris vēlas asas izjūtas un dzīvo dinamisku dzīvi, tad laulību ceremonija gaisa balonā vai lidmašīnā nebūs šķērslis. Ir iespēja arī svinēt hipiju kāzas kādā vecā skaistā busiņā. Šī izvēle arī var kļūt par tradīciju un katru gadu kāzu gadadienā doties lidojumā ar gaisa balonu.

Latvijā ir ļoti daudz skaistas pilis un muižas, par kurām bieži tiek aizmirsts. Ir iespēja kāzas svinēt kādas pils saliņā vai pat uz balkona.