Posted on

Pārstāj bojāt savu auto ziemā!

Rudens nu jau ir aiz muguras, un, neskatoties uz to, ka mazliet par ātru, ir oficiāli atnākusi ziema. Automašīnām ir uzauti ziemas zābaciņi jeb ziemas riepas, un mūsu katra garderobes ir nomainītas uz ziemas apģērbu. Savukārt, izmaiņas pavisam noteikti pieredz arī mūsu automašīnu kopšanas instrumenti ziemas periodā, par cik cilvēki skrien uz veikaliem, lai iegādātos logu mazgājamos šķīdumus, gumiju un plastmasas apstrādes līdzekļus, kas pasargā gumijas detaļas pret piesalšanu, sniega tīrīšanas slotiņas un birstītes, kā arī dažāda veida ledus skrāpjus.

Taču, vai tu zināji, ka gandrīz ar visiem līdzekļiem un instrumentiem, kas pašlaik atrodas tavā rīcībā, tu bojā automašīnu un dari vairāk ļauna nekā laba? Beidz bojāt savu auto ar lētiem un nepiemērotiem līdzekļiem un iegādājies compara credite 24/7:

Pareizas sniega tīrīšanas slotiņas un birstītes

Šeit ļoti lielu nozīmi spēlē vārds “pareizas”. Teju katrā degvielas uzpildes stacijā, vietējā veikalā, dažādos auto ķīmijas veikalos, noliktavu veikalos un tirdzniecības centros, hipermārketos un citu ir iespējams novērot daudz dažādu birstīšu un slotiņu, kas ir izkārtas un viegli pieejamas auto īpašniekam. Nereti kādai slotiņai tiek piešķirta arī īpaša atlaide un auto saimnieks nodomā – o! Labs ķēriens!

Diemžēl tā nu gan nav. Vai esat kaut kad pievērsuši uzmanību tam, kādi ir visu šo slotiņu un birstīšu sari? Vai esiet kaut kad gar tiem nobraukuši ar pirkstu vai savu plaukstu? Izjūtas nav patīkamas, jo var just, kā šie sariņi skrāpē un berzējas pret ādu. Tieši tas pats notiek ar automašīnas virsbūvi – visi šie rupjie plastmasas sariņi skrāpē automašīnas virsmu. Paiet ziema, iestājas pavasaris, taču mašīna vienās švīkās. Lūk, tas ir tas, kas gaida ikvienu, kas izmanto parastu sariņu birstītes.

Lai saudzētu savu auto, iegādājies birstītes un slotiņas sniega tīrīšanai, kuru galiņi ir īpaši sašķelti, radot ļoti maigu un saudzējošu birstīti. Šādi tu pasargāsi savu automašīnu, kā arī maciņu, jo pavasarī nenāksies atdot automašīnu pulēšanai!

Kvalitatīvu gumijas un plastmasas detaļu apstrādes līdzekli

Lielu skādi var nodarīt arī tie auto ķīmijas līdzekļi, kurus tu izmanto ikdienā. Vai esi kādreiz pievērsis uzmanību produktu sastāvam, kurus tu lieto? Daudzi lētie produkti satur dažādus silikonus un citas ķīmiskas vielas, kas atstāj nogulsnes vai nosprosto materiālu poras. Ir svarīgi, lai tie gumijas un plastmasas detaļu apstrādes līdzekļi, kurus tu iegādājies savai automašīnai, būtu augstas kvalitātes un laika gaitā nesabojātu šo detaļu fiziskās īpašības vai ārējo izskatu!

Saudzējošu logu mazgājamo šķīdumu

Tikpat lielas problēmas laika gaitā var radīt arī tas logu mazgāšanas šķīdums, kādu tu izmanto, lai tīrītu automašīnas logus. Piemēram, augstu parastā spirta koncentrāciju saturošs šķīdums izsusinās un padarīs trauslas visas vējstikla gumijas detaļas un apdari, kā arī laika gaitā bojās automašīnas virsbūves lakojumu. Tā vietā, lai ekonomētu un pirktu lētākos logu mazgāšanas šķīdumus, kādus vari atrast veikalā, padomā par to, cik daudz naudas tu atdosi automašīnas remontā vai virsbūves pulēšanā I.F.N!

Ledus skrāpi, kam nav asu galu

Ledus skrāpji vispār ir tā lieta, par kuru būtu jāaizmirst, jo jebkurš ledus skrāpis lielākā vai mazākā mērā skrāpēs automašīnas vējstiklu un sānu logus. Ja nu tomēr bez tā neiztikt, iegādājies labu ledus skrāpi, kam nav asu, robotu galu, bet vienkārša, līdzena virsma.